Masivno pohištvo

 

Pohištva navadno ne menjamo kot majic ali hlač, ampak ga kupimo za daljše obdobje, poleg tega pa ga mnogokrat prenašamo in selimo iz enega stanovanja v drugega. Še posebej zato je pomembno, da je dobre kakovosti. Če samo pomislite, stari kozolci, predalniki in okna iz tršega in kakovostnejšega lesa zdržijo več stoletij. Kot je dejala Coco Chanel v modnem svetu: Moda zbledi, stil ostaja enak. Masivno pohištvo je večno in tako primerno za daljše obdobje, trende, ki se spreminjajo skoraj iz dneva v dan, pa se lahko enostavno zamenja z dodatki in dekoracijo.

Masivno pohištvo je narejeno iz kakovostnega lesa, kot je na primer borov, hrastov les ali les bukve. Borov les je mehak in najbolj primeren za ročno obdelavo. Iz hrastovega lesa, ki je precej odporen na insekte in plesni, so že v 9. in 10. stoletju izdelovali vikinške ladje, iz njega pa izdelujejo tudi sode za vino. Les bukve je trd in ima veliko gostoto, uporablja se za izdelavo pohištva, parketa in tudi vezne plošče, z bukovimi drevesi pa je posejanih precej parkov in vrtov po Evropi. Iz lesa bukve so narejeni večinoma stoli, ki ne potrebujejo tolikšne trdnost kot masivnejši kosi pohištva.

Masivno pohištvo iz pravega lesa je prijetno na otip, vzbuja domačnost, ima pa tudi še eno prednost in sicer, da je popolnoma razgradljiv, kar za pohištvo iz umetnih materialov ne velja. Umetni materiali se prav tako ne morejo kosati glede trdnosti in dolgotrajnosti. Struktura lesa, naravni odtenki in žilavost dajejo masivnemu lesu še bolj pristen pečat in unikatnost.

 

masivno pohištvo